Dla kogo materac termoelastyczny - pensjonatlimba.pl

Dla kogo materac termoelastyczny

Każdy z nas prędzej czy później zmuszony jest do zakupu nowego łóżka lub tylko nowego materaca. I tak jak łóżko kupuje się łatwo i szybko, tak z materacem sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana. Bogactwo obfitości tego rodzaju produktów powoduje, że konsument szybko gubi się wśród opisów zachwalających wskazany towar i obiecujących prawdziwy wypoczynek wyłącznie pod rygorem zakupu konkretnego produktu.


Materac termoelastyczny, co to jest?


Materac termoelastyczny, w zależności od producenta, wykonuje się ze specjalnej pianki. Ten rodzaj wypełnienia jest aktualnie najwyższym technologicznym osiągnięciem na rynku produktów do sypialni. Pianka termoelastyczna stanowiąca wypełnienie materacy termoelastycznych precyzyjnie reaguje na każdy ruch bezwładnego, ludzkiego ciała, ale też reaguje na jego temperaturę. 


Jak pracuje materac termoelastyczny? 


Pianka termoelastyczna idealnie dopasowuje się do ciała, a podczas jego ruchu wytwarza ok. jednego miliona punktów podparcia, co daje efekt porównywany do technologii wykonywania odlewów. Dzięki temu każdy fragment ciała uzyskuje podparcie, co z kolei powoduje, że nasze ciało w 100% poddane jest relaksowi. 


Gdy układamy ciało na materacu termoelastycznym natychmiast doznajemy poczucia wtulenia, otulenia pianą znajdującą się w podłożu. Aby w pełni poczuć komfort tego efektu, materac termoelastyczny powinien mieć grubość co najmniej 7 cm. Grubość podłoża oraz wewnętrzne wypełnienie materaca gwarantują poprawę ukrwienia organizmu oraz odciążenie kolejnych partii kręgosłupa. Dzięki idealnym warunkom zasypiania, komfortowemu snu i pełnej regeneracji ciała nasz sen może być krótszy. 


Dla kogo materac termoelastyczny?


Materac termoelastyczny przeznaczony jest dla osób zdrowych jak i tych, które cierpią na różne schorzenia kręgosłupa. Nie powodując nacisków punktowych umożliwia równomierne rozłożenie ciężaru ciała na całej powierzchni podłoża. Nadaje się również dla osób po przebytych urazach lub po zabiegach ortopedycznych, może też pełnić funkcję materaca zapobiegającego odleżynom. 

Słowa kluczowe:materac termoelastyczny,