Jak szybko sprzedać mieszkanie? - pensjonatlimba.pl

Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Okoliczności życiowe czasami zmuszają nas do nagłej sprzedaży nieruchomości. Gdy przydarzy nam się pilna potrzeba pozyskania dużej gotówki intensywnie myślimy nad tym, jak szybko spieniężyć mieszkanie.


Promocja sprzedaży mieszkania w Internecie


Największa część osób decyduje się spróbować szybko sprzedać mieszkanie ogłaszając ten fakt w Internecie albo poprzez biuro nieruchomości. Internet to dobra metoda, bo obecnie większość potencjalnych kupujących właśnie w sieci szuka informacji na temat ciekawych nieruchomości. Aby mieszkanie szybko się sprzedało musimy spełnić kilka warunków. Przede wszystkim musimy ogłosić sprzedaż w odpowiednim miejscu, dodać ładne zdjęcia, skonstruować prawidłowy opis i wyznaczyć zachęcającą cenę. Istnieją specjalne portale ogłoszeniowe, które skupiają się na rynku nieruchomości. Występują one zarówno w formie płatnej jak i bezpłatnej. Oprócz tego ogłaszać możemy się na lokalnych portalach informacyjnych w dużych ogólnotematycznych portalach z anonsami. Zanim zrobimy zdjęcia naszym wnętrzom musimy je dobrze przygotować starając się pokazać mieszkanie od jak najlepszej strony. Dobrze jest zrobić przynajmniej po jednym zdjęciu z każdego pomieszczenia. W opisie mieszkania wskazujemy metraż, ilość pokoi, kondygnację, wystawę okien. Opisujemy także czy mieszkanie wymaga remontu, czy ma oddzielną kuchnię oraz wskazujemy pozostałe atuty takie jak miejsce postojowe czy komórka lokatorska. Zanim ustalimy cenę powinniśmy sprawdzić, jakie ceny mają analogiczne mieszkania w okolicy. Zawsze warto dać cenę nieco niższą z dopiskiem o możliwości negocjacji. Jeśli nasze ogłoszenia dostępne są od kilku tygodni a odzew jest mały to znak, że trzeba sięgnąć po inne metody.


Sprzedaż poprzez agencję nieruchomości


Dobre biuro nieruchomości potrafi sprzedać mieszkanie w naprawdę krótkim czasie. Pracują tam specjaliści z dużym doświadczeniem na rynku nieruchomości. Każde takie biuro nieruchomości ma dużą bazę klientów zainteresowanych zakupem mieszkań. Swoje oferty promują w kanałach niedostępnych dla przeciętnego obywatela. Dodatkowo agencje posiadają własne kontakty w branży, dzięki czemu są w stanie szybko doprowadzić do sprzedaży. Jeśli więc czas nas nagli, lepiej nie oszczędzać na prowizji biura tylko od razu podpisać umowę, bo w efekcie końcowym będzie się to nam bardziej kalkulować.

Słowa kluczowe:biuro nieruchomości,