Pozwól sobie pomóc - pensjonatlimba.pl

Pozwól sobie pomóc

Każdy z nas przeżywa lepsze i gorsze chwile. Zazwyczaj, gdy mamy jakiś poważny problem, kierujemy się do osoby, która jest nam najbliższa. Jednak czasami to nie wystarczy. Niejednokrotnie zdarza się, że rodzina i przyjaciele nie rozumieją naszych zmartwień lub mimo współczucia i najszczerszych chęci nie są w stanie nam pomóc. Pamiętaj, to nie koniec świata! Zawsze możesz zgłosić się do kompetentnego specjalisty, który patrząc w obiektywny sposób na twoje problemy, pomoże Ci je rozwiązać.


Iść do psychologa? Po co?


Dlaczego warto skorzystać z pomocy psychologa? Po pierwsze, spotkasz się z wykwalifikowanym terapeutą, który rozwiązał już niejeden kłopot. Nie poniosą go emocje, gdyż Twoje sprawy nie dotykają go osobiście. Ten dystans pozwoli mu na spokojny osąd opisywanej przez Ciebie sytuacji. Dzięki temu będziesz miał szansę zapoznać się z sugestiami specjalisty. Po drugie, psychologa obowiązuje tajemnica zawodowa. Nie może nikomu zdradzić szczegółów swojej pracy, a tym bardziej tego, z czego zwierzają się jego pacjenci. Korzystając z jego pomocy, masz zapewnioną dyskrecję z jego strony, co z kolei daje poczucie bezpieczeństwa, tak ważne przy rozwiązywaniu problemów. Po trzecie, psycholog już na pierwszym spotkaniu może postawić wstępną diagnozę Twoich problemów. Jeśli zobaczy, że Twoje zdrowie psychiczne jest w naprawdę w złym stanie, może przyspieszyć proces Twojego leczenia, kierując Cię na przykład do psychiatry.


Nie tylko leki


Musisz wiedzieć również o tym, że leczenie psychiczne wcale nie sprowadza się wyłącznie do brania leków psychotropowych. Głównym elementem rekonwalescencji jest rozmowa. To właśnie w trakcie wywiadu specjalista może poznać istotę problemów pacjenta. Dzięki temu jest on w stanie zaproponować nowe podejście do życiowych spraw, wyjaśniając pacjentowi błędy w jego postępowaniu oraz wpływ czynników, które doprowadziły do jego załamania. Przekazanie tej wiedzy jest niezwykle cenne i motywuje chorego do podjęcia czynnej walki, a nie tylko do czekania, aż zadziałają "magiczne pigułki".


Chcemy Ci pomóc!


Psycholog Tychy jest wierny ideałom opisanym w powyższych akapitach. Pamiętaj, szukanie pomocy nie jest powodem do wstydu, a wręcz przeciwnie - świadczy o Twojej dojrzałości. Pozwól sobie pomóc. Zobaczysz, jest o co walczyć. Nie poddawaj się i skontaktuj się z nami. Zrobimy wszystko, by Ci pomóc!

Słowa kluczowe:psycholog tychy,