Pozycjonowanie w mapach google - pensjonatlimba.pl

Pozycjonowanie w mapach google

Żyjemy w czasach, kiedy każdy z nas ma praktycznie nieustanny i nielimitowany dostęp do internetu. Internet staje się głównym narzędziem marketingowym. Każda firma, która chce się liczyć na rynku, powinna mieć profile w mediach społecznościowych, stronę internetową oraz adres e-mail. Bez tych profili i kont, nie weźmie udziału w wyścigu o klienta. Jeśli zdobywamy klienta z polecenia, to ten również najpierw sprawdzi nas w internecie. Jeśli nas tam nie znajdzie, nie wzbudzimy jego zaufania. Jak zaistnieć w internecie w najprostszy sposób?


Pierwszy kontakt z klientem


Po wpisaniu dokładnej nazwy firmy w wyszukiwarkę internetową, powinna pojawić się wizytówka firmy. Takie pozycjonowanie w mapach google odbywa się automatycznie, ale zawsze warto zweryfikować to, co się tam wyświetla. Jeśli Google nie otrzyma od nas instrukcji, co należy wyświetlać, to pobierze sobie tą treść ze strony internetowej. Warto też zwrócić uwagę na zdjęcie, które wyświetla się dla profilu naszej firmy. I znów, jeśli nie damy google tego zdjęcia, pokaże blok, w którym znajduje się siedziba firmy. Nie zawsze jest to pożądane, dlatego warto zająć się osobiście wyborem zdjęcia głównego. Taka wizytówka stanowi formę przywitania z klientem. Daje mu informację o istnieniu firmy w sieci


Zalety pozycjonowania w mapach google


Podstawową zaletą pozycjonowania w mapach google jest szereg interakcji, które może wykonać potencjalny klient. Może on w łatwy sposób poznać adres firmy i od razu zlecić google wyznaczenie trasy. Z poziomu wizytówki może zadzwonić lub wysłać wiadomość z prośbą o ofertę. Na takiej stronie można określić, jakie informacje mają być wyświetlane. Mogą to być godziny pracy firmy, oferowane usługi lub portfolio z poprzednich zleceń. Dzięki zebraniu tych podstawowych informacji w jednym miejscu, przestaje mieć znaczenie to, że nasza strona internetowa jest nieodpowiednio pozycjonowana. Wystarczy wpisać nazwę firmy w wyszukiwarce i klient znajdzie wszystkie podstawowe informacje w jednym miejscu. Takie pozycjonowanie może mieć także odnośnik do strony www. 


Słowa kluczowe:Pozycjonowanie w mapach google,