Rewolucja na miarę obecnych czasów - pensjonatlimba.pl

Rewolucja na miarę obecnych czasów

Technologia pozwala na wiele ułatwień w życiu codziennym. Ale po to ona jest - żeby człowiek nie musiał się tak mocno przejmować, wykonując poszczególne rzeczy. Jedną z takich rewolucji, idealnie dopasowaną do czasów współczesnych, jest podpis biometryczny. Czym on jest i w jakich sferach życia można go wykorzystać.


Czym jest podpis biometryczny?


Jest to rodzaj podpisu, który jest składany na specjalnie do tego przystosowanym urządzeniu (tablecie, padzie) przy pomocy specjalnego rysika, czy też pena. Wydawać by się mogło, że jest to absolutna nowość i tak faktycznie jest, ale tego typu podpis często jest użytkowany, np. przez kurierów, czy też w urzędach państwowych.


Najważniejsza informacja jest taka, że podpis biometryczny jest tak samo ważny, jak tradycyjny podpis. Z tego dalej wynika, że wszystkie dokumenty podpisane w ten sposób, mają zdolność prawną. Wiele bowiem osób jest do tej pory święcie przekonanych, że złożenie takiego podpisu, do niczego ich nie zobowiązuje.


Ekologiczne podpisy biometryczne


Ktoś powie, że składanie tego rodzaju podpisu niczego nie zmienia. I tak trzeba się podpisać i tak. I to osobiście, Ale - dzięki temu można zaoszczędzić ogrom czasu. Chociażby na składaniu podpisu (parafki) na każdej ze stron umowy, co ma często miejsce m.in. podczas brania sprzętu na raty, czy też przy podpisywaniu umowy o kredyt.


Co jest jednak najważniejsze? Podpis biometryczny jest ekologiczny. Nie trzeba myśleć o tym, aby zadrukować tyle kartek papieru, które na dodatek zajmują ogrom miejsca. Wszystko zostaje zebrane w jeden plik, który w pamięci nie zajmuje tyle miejsca, a na dodatek może być przechowywany przez długi czas.


Co dalej za tym idzie - długopisy (te tradycyjne!) nie będą się tak szybko zużywać! Tak, w środowisku naturalnym będzie zdecydowanie mniej plastiku. O takich rzeczach należy myśleć każdego dnia - również, jeżeli chodzi o tak prozaiczną rzecz, jaką jest składanie podpisów na dokumentach. Można więc chyba z pełną jasnością stwierdzić, że podpisy biometryczne wyszły na dobre.

Słowa kluczowe:podpis biometryczny,