Ubezpieczenia samochodu - pensjonatlimba.pl

Ubezpieczenia samochodu

Ubezpieczenia OC i AC potrafią być bardzo kosztowne i niestety, z roku na rok wciąż drożeją. Właściciele samochodów mają niekiedy dylemat - czy warto kupować ubezpieczenie autocasco, czy poprzestać na obowiązkowym OC? 


Zakres ubezpieczenia OC


Ważne i opłacone ubezpieczenie gwarantuje kierowcy, że w sytuacji, kiedy spowoduje on wypadek, koszty za szkody popełnione osobom trzecim, pokryje ubezpieczyciel. Polisa chroni w ten sposób właściciela pojazdu. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, a za jego nieopłacenie w terminie, grożą kary finansowe.


Ubezpieczenie AC- na czym polega?


Podstawową różnicą pomiędzy OC i AC jest to, że to drugie nie jest obowiązkowe i mogą się zdecydować na nie kierowcy, którzy chcieliby mieć szerszy zakres ochrony.


Ubezpieczenie AC przede wszystkim chroni właściciela pojazdu. Istnieją różne warianty, zapewniające ochronę w określonym zakresie. Ubezpieczenie AC obejmuje między innymi szkody wywołane przez wypadek lub kolizję, osoby trzecie lub zwierzęta, pożar, warunki atmosferyczne takie jak śnieg, wichury czy grad, oraz inne przyczyny, wskutek których pojazd został uszkodzony.


Zdarzają się także przypadki, których ubezpieczenie AC może nie obejmować, na przykład szkody które wyniknęły z jawnego niedbalstwa, wad fabrycznych samochodu. lub prowadzenia pojazdu po spożyciu alkoholu. Należy o tym pamiętać, podpisując umowę z ubezpieczycielem. 


Pakiet Assistance 


Wiele firm ubezpieczeniowych proponuje swoim klientom pakiet dodatkowych usług, tzw. Assistance. Na czym on polega? W pakiecie mogą znaleźć się takie usługi, jak na przykład pokrycie kosztów transportu pojazdu do punktu naprawy, pokrycie kosztów noclegu poza miejscem zamieszkania w razie konieczności naprawy pojazdu, samochód zastępczy czy chociażby pomoc przy wymianie koła. W zależności od ubezpieczyciela oraz zakresu polisy, Assistance może stanowić także pomoc informacyjną lub medyczną.


Ubezpieczenia dodatkowe są wsparciem, które może okazać się w określonych przypadkach bardzo przydatne. Należy jednak pamiętać, że im większy zakres polisy, tym wyższa jest jej cena. 

Słowa kluczowe:ubezpieczenia samochodu,