Dlaczego doradca podatkowy jest potrzebny - pensjonatlimba.pl

Dlaczego doradca podatkowy jest potrzebny

Niektórym osobom prowadzącym działalność gospodarczą może wydawać się, że doradca podatkowy nie jest im do niczego potrzebni. Uważają, że sami są w stanie prowadzić swoją księgowość, a w najlepszym wypadku zatrudniają biuro rachunkowe. Takie działanie jest jednak bardzo krótkowzroczne. Trzeba mieć na uwadze polskie prawo, które jest niezwykle skomplikowane w kwestii podatków. Każda najmniejsza zmiana w prawie może wywoływać szereg konsekwencji, z których przedsiębiorca na co dzień po prostu nie zdaje sobie sprawy. 


Zajęty jak biznesmen


Ludzie prowadzący własne firmy są często tak zajęci, że nie mają nawet chwili, by zapoznać się z galopującymi zmianami w polskim prawie podatkowym. Skupiają się na osiąganiu doraźnych korzyści, zapominając o właściwym księgowaniu swoich przychodów. Dotyczy to zarówno biznesów lokalnych, jak i tych internetowych. Szczególnie narażone na zmiany w prawie są takie przedsiębiorstwa jak sklepy internetowe. Tam też w grę mogą wchodzić różne stawki podatku VAT, które często się zmieniają. Podobnie jest też ze stacjami benzynowymi i punktami usługowymi. Znana jest sytuacja, kiedy ten sam napój sprzedany w kubku na wynos posiada inną stawkę niż ten zaserwowany klientowi na miejscu. Przedsiębiorca nie zdający sobie sprawy ze swoich nieprawidłowych działań może narobić tym sobie sporo szkód. Nawet, jeśli działa nieświadomie, to Fiskus prawdopodobnie nie będzie miał tego na uwadze. 


Można dostać mandat, ale można go uniknąć


Urząd Skarbowy może więc wymierzyć przedsiębiorcy dotkliwy mandat za nieprawidłowości w fakturach. Na szczęście są sposoby, by tego uniknąć. Doświadczeni ludzie dobrze wiedzą, że w firmach, gdzie dokonuje się spory obrót fakturami potrzebny jest doradca podatkowy. To właśnie on może pomóc najpierw w ustaleniu stanu faktycznego, a następnie w interpretacji przepisów podatkowych. Pomoże to uchronić firmę przed bolesnymi konsekwencjami. Warto więc już na początku prowadzenia działalności znaleźć przez internet dobrego doradcę podatkowego.

Słowa kluczowe:doradca podatkowy,